Rejestrowanie faktur w KSeF
- przez Piotr Kistela
- 22 lutego 2022
Czy KSeF zastąpi JPK_VAT
- przez Piotr Kistela
- 22 lutego 2022
Krajowy System e-Faktur (KSeF) niesie ze sobą znaczące zmiany w sposobie fakturowania. Jednym z następstw jest ewentualna likwidacja obecnie obowiązującego systemu JPK_VAT. Jakie są główne różnice pomiędzy KSeF i JPK oraz czy KSeF zastąpi JPK? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
Pakiet SLIM VAT 2 – jakie zmiany przynosi
- przez Piotr Kistela
- 22 lutego 2022
Pakiet SLIM VAT 2 - od kiedy obowiązuje, kogo dotyczy, jakie zmiany wprowadza? Dowiedz się więcej o nowelizacji, która wedle zapewnień ustawodawcy ma m.in. poprawić płynność finansową podatników, uprościć niektóre procedury oraz wdrożyć do polskiego porządku prawnego rozstrzygnięcia TSUE w sprawach przegranych przez Polskę.
Czy KSeF jest bezpieczny
- przez Piotr Kistela
- 22 lutego 2022
Krajowy System e-Faktur (KSeF) budzi wśród niektórych przedsiębiorców obawy związane z bezpieczeństwem. Czy przechowywane na fakturach dane mogą być narażone na cyberataki lub trafić do konkurencji? Ministerstwo Finansów (MF) uspokaja i zapewnia, że informacje o fakturach są dobrze strzeżone, m.in. dzięki specjalnym systemom szyfrowania oraz kontroli dostępu. Jeśli masz obawy, czy KSeF jest bezpieczny, dowiedz się więcej na temat ochrony gromadzonych w nim informacji.
e-Faktura: przepisy prawne. Wszystko, co musisz wiedzieć
- przez Piotr Kistela
- 22 lutego 2022
Krajowy System e-Faktur (KSeF) stał się faktem. Nowy standard ma przyspieszyć i ułatwić proces wystawiania/rozliczania faktur, a także przeciwdziałać oszustwom. Jak na gruncie polskiego prawa wyglądają KSeF i faktura ustrukturyzowana (e-Faktura)? Przepisy prawne oraz wiążące się z nimi zmiany są znaczące.