23-11-2023

KSeF – jak działa w zakresie pracy biur rachunkowych?

Krajowy System e-Faktur przyniesie duże usprawnienia dla firm i biur rachunkowych. Wprowadzenie nowego standardu wiąże się jednak z pewnymi wyzwaniami, którym trzeba będzie sprostać. Jakie będą obowiązki biur rachunkowych w zakresie współpracy z KSeF? Jak działa nadawanie uprawnień do korzystania z…

27-10-2023

Data wystawienia faktury - KSeF zmienia zasady

Krajowy System e-Faktur zmienia zasady ustalania dat wystawienia e-Faktury. Co to oznacza dla przedsiębiorców szykujących się na obowiązkowe e-Fakturowanie w KSeF? Faktury odrzucone, obowiązek podatkowy VAT, UPO - wyjaśniamy najważniejsze kwestie.

16-10-2023

Samofakturowanie w KSeF – jak działa?

Faktury za transakcje najczęściej wystawiane są przez sprzedawcę lub usługodawcę. Zdarza się jednak, że to nabywca wystawia taki dokument. Mówimy wówczas o samofakturowaniu. Czy czynność ta nadal będzie możliwa, kiedy Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy?

06-10-2023

Koszty w firmie a KSeF – co to oznacza dla budżetu?

Przedsiębiorcy, którzy czekają na obowiązkowy KSeF zadają sobie pytanie, ile ich ta zmiana będzie kosztować. Na szczęście sytuacja nie wygląda tak źle. Sprawdźmy, z jakimi kosztami będzie się wiązał KSeF, co to oznacza dla budżetu firmy i jak sprawdzić system za darmo.