05-04-2023

Uprawnienia w KSeF - jak je nadać

Już w przyszłym roku Krajowy System e-Faktur stanie się obowiązkowy dla wszystkich podatników. Warto zatem wiedzieć kto dokładnie może korzystać z KSeF oraz jakie są zasady nadawania i odbierania uprawnień do korzystania z rządowej platformy.

28-03-2023

Jak przygotować swoją firmę na obowiązkowy KSeF

Krajowy System e-Faktur (KSeF) zacznie obowiązywać od 1 lipca 2024 r. Jest to system, który ma ułatwić i usprawnić procesy fakturowania oraz zapewnić bezpieczeństwo w rozliczeniach pomiędzy przedsiębiorcami. W tym artykule omówimy, czym jest KSeF, jakie są wymagania związane z jego wprowadzeniem or…

22-03-2023

KSeF a PEF - czym się różnią?

Krajowy System e-Faktur z pozoru działa podobnie jak Platforma Elektronicznego Fakturowania. W rzeczywistości oba systemy funkcjonują oddzielnie i na innych zasadach. W tym tekście opisujemy wszystkie różnice między KSeF a PEF.

17-03-2023

Nota korygująca w KSeF - czy można ją wystawić?

Krajowy System e-Faktur docelowo uprości system fakturowania i zmniejszy ilość popełnianych błędów przy wystawianiu e-Faktur. Pomyłki czasem się jednak zdarzają, a wtedy z pomocą przychodzą faktury korygujące. Czy dokument taki nadal będzie można wystawiać w KSeF?