13-04-2022

Aplikacja Podatnika KSeF już dostępna

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie umożliwiające m.in. wystawianie, odbieranie i przeglądanie e-Faktur. Resort zachęca do testowania aplikacji i zgłaszania wszelkich uwag.

Aplikacja Podatnika KSeF – wersja testowa 

Przedsiębiorcy, którzy przygotowują swoje biznesy na obowiązkowy KSeF zyskali ważne narzędzie. W czwartek, 7 kwietnia Ministerstwo Finansów udostępniło testową Aplikację Podatnika KSeF. Darmowy program pozwala na wystawianie ustandaryzowanych faktur z KSeF, odbieranie ich od kontrahentów oraz podgląd w systemie (bez konieczności logowania – wystarczy wskazać indywidualne cechy dokumentu). 

Dodatkowo użytkownicy mogą zarządzać uprawnieniami i tokenami, szybko weryfikować status wysyłki oraz pobierać UPO KSeF. Program daje też możliwość korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur zarówno podatnikom, jak i podmiotom przez nich uprawnionym.  

Jak skorzystać z aplikacji 

Aplikację można uruchomić poprzez rządową stronę internetową. Z racji tego, że jest to środowisko testowe, użytkownik powinien korzystać wyłącznie z zanonimizowanych danych. Wykryte błędy oraz sugestie ewentualnych modyfikacji można zgłaszać na adres info.ksef@mf.gov.pl. W tytule wiadomości należy podać hasło: AP_TEST.

Kalendarz

26.04.2024

Data obowiązkowego KSeF została ustalona na 1 kwietnia 2026 dla wszystkich przedsiębiorców.

01.03.2024

Zakończenie konsultacji Krajowego Systemu e-Faktur.

16.02.2024

Rozpoczęcie konsultacji dotyczących rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur

19.01.2024

Minister finansów Andrzej Domański poinformował o przesunięciu obowiązkowego KSeF. Nowy termin nie został podany.

zobacz więcej