13-04-2022

Aplikacja Podatnika KSeF już dostępna

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie umożliwiające m.in. wystawianie, odbieranie i przeglądanie e-Faktur. Resort zachęca do testowania aplikacji i zgłaszania wszelkich uwag.

Aplikacja Podatnika KSeF – wersja testowa 

Przedsiębiorcy, którzy przygotowują swoje biznesy na obowiązkowy KSeF zyskali ważne narzędzie. W czwartek, 7 kwietnia Ministerstwo Finansów udostępniło testową Aplikację Podatnika KSeF. Darmowy program pozwala na wystawianie ustandaryzowanych faktur z KSeF, odbieranie ich od kontrahentów oraz podgląd w systemie (bez konieczności logowania – wystarczy wskazać indywidualne cechy dokumentu). 

Dodatkowo użytkownicy mogą zarządzać uprawnieniami i tokenami, szybko weryfikować status wysyłki oraz pobierać UPO KSeF. Program daje też możliwość korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur zarówno podatnikom, jak i podmiotom przez nich uprawnionym.  

Jak skorzystać z aplikacji 

Aplikację można uruchomić poprzez rządową stronę internetową. Z racji tego, że jest to środowisko testowe, użytkownik powinien korzystać wyłącznie z zanonimizowanych danych. Wykryte błędy oraz sugestie ewentualnych modyfikacji można zgłaszać na adres info.ksef@mf.gov.pl. W tytule wiadomości należy podać hasło: AP_TEST.

Kalendarz

19.05.2023

Do Sejmu trafił projekt ustawy o obowiązku stosowania KSeF.

09.05.2023

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o KSeF.

15.03.2023

Ministerstwo Finansów zaktualizowało projekt ustawy o KSeF.

02.02.2023

Ministerstwo Finansów przesunęło obowiązkowy KSeF na 1 lipca 2024 r.

zobacz więcej